Przemysł spożywczy

Nieplanowane przestoje maszyn produkujących artykuły spożywcze to poważny problem dla każdego zakładu produkcyjnego. Koszty nieplanowanego przestoju mają z reguły znaczne rozmiary, ponieważ nie tylko składają się z wydatków związanych z naprawą, ale również zawierają utraconą sprzedaż, a także stracone surowce i półprodukty. Rozumiejąc potrzeby rynku wyszliśmy z inicjatywą stworzenia systemów do diagnostyki monitorowania maszyn, których sprawne działanie w połączeniu z naszą wiedzą z zakresu diagnozowania maszyn pozwoliło naszym klientom zaoszczędzić znaczne kwoty. Nasze systemy pozwalają na wczesne wykrycie uszkodzeń maszyn takich jak niewyważenie, rozosiowanie, luzy posadowienia, uszkodzenia łożysk i przekładni. Mamy odpowiedni potencjał ludzki i wiedzę aby wdrażać odpowiednie systemy do Państwa fabryk zachowując najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Polecane produkty i usługi dla przemysłu spożywczego

VIBstudio - Inteligentna platforma przeznaczona do ciągłego monitorowania stanu technicznego, zabezpieczania przed awarią oraz diagnostyki drganiowej maszyn i urządzeń

Szeroki zakres konfiguracji umożliwia dostosowanie systemu do potrzeb funkcjonalnych oraz możliwości finansowych Klienta. Co więcej, łatwość jego przyszłej rozbudowy pozwala rozłożyć inwestycję w czasie. Daje to unikalną korzyść biznesową pozwalającą rozpocząć od taniej wersji bazowej systemu monitorowania dla jednej maszyny, a następnie stopniową jego rozbudowę w zaawansowaną platformę zdalnej diagnostyki dla całego przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej »

 

VIBcare - Zdalny nadzór diagnostyczny nad turbinami wiatrowymi

Platforma VIBstudio może działać w połączeniu z usługą zdalnego nadzoru diagnostycznego - VIBcare. Architektura systemu VIBcare pozwala na objęcie zdalną diagnostyką setek instalacji rozproszonych na znacznym obszarze, również w miejscach ze słabą przepustowością łącz internetowych. Dzięki naszemu systemowi, urządzenia znajdą się pod nadzorem najwyższej klasy fachowców, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów osobowych i organizacyjnych.

Czytaj dalej »

 

VIBTransmitter - Podstawowe systemy monitorowania drgań na maszynach

Seria urządzeń VIBTransmitter pozwala na ciągłe monitorowanie i wstępną diagnostykę maszyn wirnikowych o stałej i zmiennej prędkości obrotowej (wentylatory, pompy, sprężarki, itp.). Jest to przystępna cenowo opcja dla klientów chcących ustrzec swoje maszyny przed poważnymi awariami. Seria obejmuje zarówno urządzenia jedno-, a jaki wielokanałowe, w tym również z wyjściami przekaźnikowymi pozwalającymi na automatyczne awaryjne wyłączenie maszyny w celu organiczenia rozmiarów uszkodzenia.

Czytaj dalej »

 

Czujniki drgań

Firma EC Systems wraz z całą EC Grupą jest strategicznym partnerem amerykańskiego producenta czujników drgań, firmy PCB Piezotronics. Oferujemy je jako podstawowy element naszych systemów monitorowania stanu maszyn, a także jako rozwiązanie samodzielne przesyłające sygnał drganiowy bezpośrednio do układów automatyki i sterowania.

Czytaj dalej »