Przemysł materiałów budowlanych

Proces produkcji materiałów budowlanych zależy niemal całkowicie od sprawności maszyn wirnikowych takich jak młyny surowca, mieszadła i wentylatory. Urządzenia te z reguły pracują pod dużym obciążeniem i w niesprzyjających warunkach, co sposób szczególny naraża je na uszkodzenia.

Systemy monitorowania stanu oferowane przez EC Systems dzięki zastosowaniu zaawansowanych metod wibrodiagnostycznych pozwalają na wczesne wykrycie uszkodzeń maszyn takich jak niewyważenie, rozosiowanie, luzy posadowienia, uszkodzenia łożysk i przekładni.

Polecane produkty i usługi dla przemysłu materiałów budowlanych

VIBstudio - Inteligentna platforma przeznaczona do ciągłego monitorowania stanu technicznego, zabezpieczania przed awarią oraz diagnostyki drganiowej maszyn i urządzeń

Szeroki zakres konfiguracji umożliwia dostosowanie systemu do potrzeb funkcjonalnych oraz możliwości finansowych Klienta. Co więcej, łatwość jego przyszłej rozbudowy pozwala rozłożyć inwestycję w czasie. Daje to unikalną korzyść biznesową pozwalającą rozpocząć od taniej wersji bazowej systemu monitorowania dla jednej maszyny, a następnie stopniową jego rozbudowę w zaawansowaną platformę zdalnej diagnostyki dla całego przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej »

 

VIBcare - Zdalny nadzór diagnostyczny nad turbinami wiatrowymi

Platforma VIBstudio może działać w połączeniu z usługą zdalnego nadzoru diagnostycznego - VIBcare. Architektura systemu VIBcare pozwala na objęcie zdalną diagnostyką setek instalacji rozproszonych na znacznym obszarze, również w miejscach ze słabą przepustowością łącz internetowych. Dzięki naszemu systemowi, urządzenia znajdą się pod nadzorem najwyższej klasy fachowców, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów osobowych i organizacyjnych.

Czytaj dalej »

 

VIBtransmitter - Podstawowe systemy monitorowania drgań na maszynach

Seria urządzeń VIBtransmitter pozwala na ciągłe monitorowanie i wstępną diagnostykę maszyn wirnikowych o stałej i zmiennej prędkości obrotowej (wentylatory, pompy, sprężarki, itp.). Jest to przystępna cenowo opcja dla klientów chcących ustrzec swoje maszyny przed poważnymi awariami. Seria obejmuje zarówno urządzenia jedno-, a jaki wielokanałowe, w tym również z wyjściami przekaźnikowymi pozwalającymi na automatyczne awaryjne wyłączenie maszyny w celu organiczenia rozmiarów uszkodzenia.

Czytaj dalej »

 

Czujniki drgań

Firma EC Systems wraz z całą EC Grupą jest strategicznym partnerem amerykańskiego producenta czujników drgań, firmy PCB Piezotronics. Oferujemy je jako podstawowy element naszych systemów monitorowania stanu maszyn, a także jako rozwiązanie samodzielne przesyłające sygnał drganiowy bezpośrednio do układów automatyki i sterowania.

Czytaj dalej »