Przemysł drukarski i papierniczy

Wyniki wielu badań wskazują, że diagnostyka maszyn drukarskich i papierniczych wpływa znacząco na podwyższenie wydajności zakładów w skutek unikania awaryjnych przestojów, jak i optymalizację długości okresów międzyprzeglądowych. Wyniki analizy przeprowadzonej w jednej z większych szwedzkich firm z branży wykazały, że jedna maszyna pracująca w zakładzie jest w stanie wygenerować dodatkowy znaczny zysk, jeżeli tylko uniknie się wszelkich nieplanowanych przestojów oraz produkcji słabej jakości spowodowanej pracą wyeksploatowanych części, które powinny były zostać wymienione. Chodzi o co najmniej 7,8 milionów koron szwedzkich (SEK) (około 975 000 USD) rocznie, tj. 12,5 % jej rocznego budżetu konserwacji. Jest to namacalny dowód na to, że stały nadzór diagnostyczny maszyn jest źródłem generowania dodatkowych zysków dla klienta.

EC Systems oferuje gotowe rozwiązania do monitorowania stanu maszyn, pozwalające na wczesne wykrycie uszkodzeń, a co za tym idzie zaplanowanie z wyprzedzeniem prac serwisowych. Liderzy branży drukarskiej i papierniczej od wielu lat ufają naszym zaawansowanym metodom wibrodiagnostycznym.

Polecane produkty i usługi dla przemysłu drukarskiego i papierniczego

VIBstudio - Inteligentna platforma przeznaczona do ciągłego monitorowania stanu technicznego, zabezpieczania przed awarią oraz diagnostyki drganiowej maszyn i urządzeń

Szeroki zakres konfiguracji umożliwia dostosowanie systemu do potrzeb funkcjonalnych oraz możliwości finansowych Klienta. Co więcej, łatwość jego przyszłej rozbudowy pozwala rozłożyć inwestycję w czasie. Daje to unikalną korzyść biznesową pozwalającą rozpocząć od taniej wersji bazowej systemu monitorowania dla jednej maszyny, a następnie stopniową jego rozbudowę w zaawansowaną platformę zdalnej diagnostyki dla całego przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej »

 

VIBcare - Zdalny nadzór diagnostyczny nad turbinami wiatrowymi

Platforma VIBstudio może działać w połączeniu z usługą zdalnego nadzoru diagnostycznego - VIBcare. Architektura systemu VIBcare pozwala na objęcie zdalną diagnostyką setek instalacji rozproszonych na znacznym obszarze, również w miejscach ze słabą przepustowością łącz internetowych. Dzięki naszemu systemowi, urządzenia znajdą się pod nadzorem najwyższej klasy fachowców, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów osobowych i organizacyjnych.

Czytaj dalej »

 

Czujniki drgań

Firma EC Systems wraz z całą EC Grupą jest strategicznym partnerem amerykańskiego producenta czujników drgań, firmy PCB Piezotronics. Oferujemy je jako podstawowy element naszych systemów monitorowania stanu maszyn, a także jako rozwiązanie samodzielne przesyłające sygnał drganiowy bezpośrednio do układów automatyki i sterowania.

Czytaj dalej »