Przemysł chemiczny

Nowoczesny przemysł chemiczny nie może istnieć bez automatyki, inteligentnych systemów sterowania i systemów diagnostycznych. To od ich niezawodności w najwyższym stopniu zależy bezpieczeństwo, jak i wydajność procesów produkcyjnych. EC Systems może zaoferować swoje doświadczenie z zakresu stosowania zaawansowanych metod wibrodiagnostyki zaimplementowanych w naszych systemach do monitorowania stanu maszyn wirnikowych. Zastosowanie ich w Państwa zakładzie pozwoli unikać kosztownych awaryjnych przestojów maszyn. Nasze systemy pozwalają na wczesne wykrycie uszkodzeń maszyn takich jak niewyważenie, rozosiowanie, luzy posadowienia, uszkodzenia łożysk i przekładni. Co jest niezwykle istotne w branży chemicznej, nasze systemy mogą być skonfigurowane taki sposób, aby mogły pracować w atmosferze wybuchowej. Mamy możliwość dostarczenia kompletnego, iskrobezpiecznego rozwiązania do monitorowania stanu maszyn z certyfikatem ATEX.

Polecane produkty i usługi dla przemysłu chemicznego

VIBstudio - Inteligentna platforma przeznaczona do ciągłego monitorowania stanu technicznego, zabezpieczania przed awarią oraz diagnostyki drganiowej maszyn i urządzeń

Szeroki zakres konfiguracji umożliwia dostosowanie systemu do potrzeb funkcjonalnych oraz możliwości finansowych Klienta. Co więcej, łatwość jego przyszłej rozbudowy pozwala rozłożyć inwestycję w czasie. Daje to unikalną korzyść biznesową pozwalającą rozpocząć od taniej wersji bazowej systemu monitorowania dla jednej maszyny, a następnie stopniową jego rozbudowę w zaawansowaną platformę zdalnej diagnostyki dla całego przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej »

 

VIBcare - Zdalny nadzór diagnostyczny nad turbinami wiatrowymi

Platforma VIBstudio może działać w połączeniu z usługą zdalnego nadzoru diagnostycznego - VIBcare. Architektura systemu VIBcare pozwala na objęcie zdalną diagnostyką setek instalacji rozproszonych na znacznym obszarze, również w miejscach ze słabą przepustowością łącz internetowych. Dzięki naszemu systemowi, urządzenia znajdą się pod nadzorem najwyższej klasy fachowców, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów osobowych i organizacyjnych.

Czytaj dalej »

 

VIBtransmitter VT1002DK/DS/DP - Moduły do monitorowania kompresorów tłokowych

Moduły VT1002DK, VT1002DS i VT1002DP to specjalnie zmodyfikowane wersje naszego modelu VT1002D, które są przeznaczone do monitorowania kompresorów tłokowych, które często znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym. Zaimplementowana w nich technologia monitorowania uwzględnia specyfikę pracy tego typu urządzeń i powoduje, że moduły VIBtransmitter VT1002DK/DS/DP sprawdzają się w monitorowaniu kompresorów tłokowych o wiele lepiej niż standardowe moduły ogólnego zastosowania.

Czytaj dalej »