Produkty

Monitorowanie stanu maszyn

Firma EC Systems ma duże doświadczenie w zakresie systemów monitorowania stanu i diagnostyki maszyn wirnikowych opartych na analizie sygnałów drganiowych. Nasze systemy pozwalają na bieżące monitorowanie najważniejszych urządzeń i utrzymanie ich w pożądanym stanie technicznym, jak również dają możliwość awaryjnego wyłączenia maszyny w przypadku wystąpienia ryzyka poważnej awarii. Zastosowanie zaawansowanych metod wibrodiagnostycznych pozwala na wczesne wykrycie uszkodzeń takich jak niewyważenie, rozosiowanie, luzy posadowienia, uszkodzenia łożysk i przekładni. To daje czas na zaplanowanie prac serwisowych ze skróceniem okresu wyłączenia do minimum.

Czytaj dalej »

 

Akwizycja danych

Oferujemy kompletne systemy pomiarowe z akwizycją danych, od małych systemów 1 lub 2 kanałowych, po duże systemy wielokanałowe. Mniejsze systemy są widoczne w systemie operacyjnym jako karta dźwiękowa, dla większych systemów dostarczamy sterowniki do aplikacji DasyLab i MatLab.

Czytaj dalej »

 

Kondycjonery sygnału

Oferujemy szeroką ofertę układów do kondycjonowania sygnałów, od małych przenośnych systemów 1 kanałowych, po duże systemy wielokanałowe do zabudowy w szafach 19”. Nasze systemy stanowią idealne rozwiązanie zarówno do instalacji przemysłowych, jak i badawczych.

Czytaj dalej »

 

Ultradźwiękowe badania nieniszczące

Ultradźwiękowa grupa badań nieniszczących wykorzystuje energię fal akustycznych o wysokiej częstotliwości (50 kHz-25 MHz). Dzięki tym badaniom możliwe jest wykrywanie istniejących wad materiałowych, obserwacja ich powstawania i rozwoju oraz pomiar właściwości fizycznych badanych obiektów – od wymiarów po wartości charakterystyk mechanicznych.

Czytaj dalej »

 

Stanowiska badawczo-edukacyjne

Firma EC Systems od początku swojego istnienia jest bardzo mocno powiązana z wyższymi uczelniami technicznymi. Najbliższa relacja łączy nas bez wątpienia z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, jednakże współpracujemy również blisko z innymi uczelniami z kraju i ze świata. Jednym z owoców tej współpracy jest oferta stanowisk badawczo-edukacyjnych służących do nauki przedmiotów technicznych.

Czytaj dalej »