Monitorowanie stanu maszyn

Firma EC Systems ma duże doświadczenie w zakresie systemów monitorowania stanu i diagnostyki maszyn wirnikowych opartych na analizie sygnałów drganiowych. Nasze systemy pozwalają na bieżące monitorowanie najważniejszych urządzeń i utrzymanie ich w pożądanym stanie technicznym, jak również dają możliwość awaryjnego wyłączenia maszyny w przypadku wystąpienia ryzyka poważnej awarii. Zastosowanie zaawansowanych metod wibrodiagnostycznych pozwala na wczesne wykrycie uszkodzeń takich jak niewyważenie, rozosiowanie, luzy posadowienia, uszkodzenia łożysk i przekładni. To daje czas na zaplanowanie prac serwisowych ze skróceniem okresu wyłączenia do minimum.

Nasza oferta zawiera szereg rozwiązań o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, co pozwala na przedstawienie każdemu klientowi dedykowanej oferty spełniającej dokładnie jego indywidualne oczekiwania i uwzględniającej specyfikę danego zakładu przemysłowego. Oferujemy systemy stacjonarne, jak i przenośne, pracujące w trybie online jak i offline, wykonujące szerokie spektrum zaawansowanych analiz, jak również takie, które prezentują tylko niezbędne minimum informacji.

 

VIBstudio - inteligentna platforma ciągłęgo monitorowania maszyn wirnikowych i wibrodiagnostyki

VIBstudio to inteligentna platforma przeznaczona do ciągłego monitorowania stanu technicznego, zabezpieczania przed awarią oraz diagnostyki drganiowej maszyn i urządzeń.

Czytaj dalej »

 

VIBinspector - Przenośny analizator drgań

VIBinspector to 1 kanałowy przyrząd pomiarowy, przeznaczony do rejestracji przebiegów czasowych z pomiarem prędkości obrotowej na drugim kanale. Urządzenie to może być używane jako niezależne rozwiązanie do diagnostyki drganiowej maszyn, lub jako uzupełnienie systemu VIBstudio do ciągłego monitorowania maszyn.

Czytaj dalej »

 

VIBmeter - Przenośny analizator drgań

VIBmeter jest przenośnym, kompaktowym, zasilanym akumulatorowo analizatorem drgań zaprojektowanym zgodnie z normą ISO10816-3. Urządzenie to w połączeniu z czujnikiem przyspieszenia prądu stałego zapewnia dokładny pomiar drgań.

Czytaj dalej »

 

JAD - System kondycjonowania i akwizycji sygnałów drganiowych

JAD jest wielokanałowym systemem do kondycjonowania i akwizycji sygnałów drganiowych dla systemów ciągłego monitorowania stanu maszyn wirnikowych, do którego można dołączyć do 12 kanałów drganiowych.

Czytaj dalej »

 

VPC - System kondycjonowania i akwizycji sygnałów drganiowych

VPC jest modułowym, wielokanałowym systemem do kondycjonowania i akwizycji sygnałów drganiowych dla systemów ciągłego monitorowania stanu maszyn wirnikowych.

Czytaj dalej »

 

VIBtransmitter - Podstawowe systemy monitorowania drgań na maszynach

Seria urządzeń VIBtransmitter pozwala na ciągłe monitorowanie i wstępną diagnostykę maszyn wirnikowych o stałej i zmiennej prędkości obrotowej (wentylatory, pompy, sprężarki, itp.). Jest to przystępna cenowo opcja dla klientów chcących ustrzec swoje maszyny przed poważnymi awariami. Seria obejmuje zarówno urządzenia jedno-, a jaki wielokanałowe.

Czytaj dalej »