Energetyka konwencjonalna

Pomimo wzrastającego znaczenia odnawialnych źródeł energii, energetyka konwencjonalna jest i w najbliższym czasie pozostanie podstawowym źródłem energii elektrycznej na świecie. Jest to sektor o znaczeniu strategicznym, silnie nastawiony na innowacje pozwalające zwiększyć efektywność istniejących i nowo budowanych instalacji. Nasze systemy do monitorowania maszyn wirnikowych pozwalają na bieżące monitorowanie najważniejszych urządzeń w elektrowni i utrzymanie ich w pożądanym stanie technicznym, jak również dają możliwość awaryjnego wyłączenia maszyny w przypadku wystąpienia ryzyka poważnej awarii. Nasze laserowe systemy osiowania wałów maszyn i pomiarów geometrycznych, w tym do osiowania turbin, znacznie usprawniają prace remontowe. Możemy również zaoferować nasze doświadczenie przy tworzeniu dedykowanych rozwiązań do monitorowania i zarządzania elektrowniami.

Polecane produkty i usługi dla energetyki konwencjonalnej

VIBstudio - Inteligentna platforma przeznaczona do ciągłego monitorowania stanu technicznego, zabezpieczania przed awarią oraz diagnostyki drganiowej maszyn i urządzeń

Szeroki zakres konfiguracji umożliwia dostosowanie systemu do potrzeb funkcjonalnych oraz możliwości finansowych Klienta. Co więcej, łatwość jego przyszłej rozbudowy pozwala rozłożyć inwestycję w czasie. Daje to unikalną korzyść biznesową pozwalającą rozpocząć od taniej wersji bazowej systemu monitorowania dla jednej maszyny, a następnie stopniową jego rozbudowę w zaawansowaną platformę zdalnej diagnostyki dla całego przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej »

 

Zdalny nadzór diagnostyczny

System VIBstudio może działać w połączeniu z usługą zdalnego nadzoru diagnostycznego. W ramach tego rozwiązania dane z wielu instalacji gromadzone są w centralnej bazie danych Centrum Diagnostycznego EC Systems. W Centrum nasi specjaliści od wibrodiagnostyki analizują zebrane dane i ostrzegają przed zagrożeniami, a klient nie ponosi kosztów zatrudnienia i przeszkolenia wykwalifikowanego personelu.

Czytaj dalej »

 

VIBtransmitter - Podstawowe systemy monitorowania drgań na maszynach

Seria urządzeń VIBtransmitter pozwala na ciągłe monitorowanie i wstępną diagnostykę maszyn wirnikowych o stałej i zmiennej prędkości obrotowej (wentylatory, pompy, sprężarki, itp.). Jest to przystępna cenowo opcja dla klientów chcących ustrzec swoje maszyny przed poważnymi awariami. Seria obejmuje zarówno urządzenia jedno-, a jaki wielokanałowe, w tym również z wyjściami przekaźnikowymi pozwalającymi na automatyczne awaryjne wyłączenie maszyny w celu organiczenia rozmiarów uszkodzenia.

Czytaj dalej »

 

Czujniki drgań

Firma EC Systems wraz z całą EC Grupą jest strategicznym partnerem amerykańskiego producenta czujników drgań, firmy PCB Piezotronics. Oferujemy je jako podstawowy element naszych systemów monitorowania stanu maszyn, a także jako rozwiązanie samodzielne przesyłające sygnał drganiowy bezpośrednio do układów automatyki i sterowania.

Czytaj dalej »